O Autorze

Cześć! Nazywam się Tomasz Zarzyczny i witam Cię na moim blogu


Jestem szczęśliwy, bo mogę podążać swoją drogą wprost do moich celów.

A moim celem jest nie tylko pomnażanie pieniędzy, ale również inwestowanie we własny rozwój, doświadczenia czy wspomnienia – a te są chyba najważniejsze – dlatego poniżej dowiesz się, jaki mam sposób i plany na przyszłość.

Właśnie po to założyłem tego bloga.
Aby pokazać Ci swoją własną drogę, z której możesz czerpać wiedzę i cenne wskazówki, oraz inspirować się tym co robię.

Od zera do…?

Czy mogę powiedzieć o sobie, że byłem zerem?
Nie wiem. Na pewno jedni mieli trudniej, drudzy mieli łatwiej. Zawsze staram się zastanowić i przemyśleć swoją sytuację, w której aktualnie się znajduję.

Z tego względu wyciągnąłem jakiś czas temu dla siebie bardzo ciekawe wnioski.
Jeśli nic ze sobą nie zrobię, to w moim życiu nic się nie zmieni, a już na pewno nie na lepsze.

Dlatego w roku 2017 dostałem wielkiego kopa – można powiedzieć od życia – i postanowiłem działać.
Być lepszym człowiekiem, cieszyć się życiem, korzystać z każdego dnia, uprawiać sport, rozwijać się, dużo czytać itd.

Mam ten komfort i szczęście, że jestem typem człowieka, który jak się do czegoś zaprze, to nie ma mocnych, choćby się waliło i paliło – zrobię to.

Zatem już kilka lat pracy nad sobą dało mi wiele doświadczenia i wiedzy.
Przede wszystkim zrozumiałem, że jak się nie wie co chce się w życiu robić, to najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zacząć się rozwijać i szukać rozwiązań.

Dzisiaj wiem, że moje dawne podejście do życia było po prostu głupie – robiłem i myślałem w taki sposób, jak większość ludzi – Iść do pracy, wrócić do domu, telewizja, byle do piątku, a w najgorszym przypadku – byle do pierwszego.

Odkąd zacząłem nad sobą pracować, całkowicie zmieniłem swoje podejście do życia, do pieniędzy, a nawet do samego siebie. Ale to nie jest blog poświęcony rozwojowi osobistemu i relacji międzyludzkich, dlatego pozwól, że przedstawię Ci teraz mój punkt widzenia na sprawy materialne.

Czy inwestycje to najlepsze rozwiązanie?

Zależy dla kogo. Ale skoro tutaj jesteś, to zakładam, że tak jak i ja, nie chcesz codziennie chodzić do pracy, bo MUSISZ. Nie chcesz żyć martwiąc się czy wystarczy Ci pieniędzy do następnego miesiąca i innych sytuacji, z których doskonale zdajesz sobie sprawę.

Żeby była jasność – nie chcę Ciebie, ani nikogo innego przekonywać do tego co jest dobre, a co złe.
Tak jak wspomniałem na początku – chcę się tylko podzielić swoją drogą i doświadczeniami, bo czuję taką potrzebę.

Ja wybrałem dla siebie taką drogę, bo jest ona spójna z moimi poglądami, zasadami życia i planami na przyszłość. Dlatego Ty musisz zrobić rozeznanie, czy jest to dla Ciebie, czy też nie, a ten blog ma Ci w tym pomóc.

Moim głównym życiowym celem jest wolność – czas dla rodziny i wspólne podróże.
Zatem musiałem wybrać inwestowanie, które z czasem stanie się moim głównym źródłem dochodu.

Jest jeszcze druga, podrzędna sytuacja, która skłania mnie do inwestycji – stan światowej gospodarki (recesja, masowy dodruk pieniądza, sytuacje polityczne).

Doświadczenie, a rzeczywistość

Możesz uznać, że te moje kilka lat pracy nad sobą to jest nic, w porównaniu z wielkimi wyjadaczami inwestycji na rynku nieruchomości czy rynkach kapitałowych.
I masz całkowitą rację.

Nie mam wielkiego doświadczenia i za 20 lat również będę mieć niewielkie, ale większe od dzisiejszego.
Człowiek uczy się i rozwija przez całe życie, a doświadczenie to jedynie efekt uboczny jego pracy.
Zatem czy możemy polegać na doświadczeniu kogokolwiek?

No nie. Nawet najwięksi inwestorzy pomimo wieloletnich doświadczeń na rynkach, nie są w stanie powiedzieć Ci jaka będzie przyszłość.

Zakochałem się w finansach i inwestowaniu, dlatego mam potrzebę się podzielić swoimi przemyśleniami i odczuciami, a jeśli to będzie dla Ciebie pomocne, to po prostu będę mega szczęśliwy.

Moja Misja

Tego bloga nie założyłem po to, aby chwalić się swoimi osiągnięciami czy namawiać Cię do inwestycji. Prowadzę go po to, aby dać Ci cenne wskazówki, pokazać możliwości oraz przedstawić mój punkt widzenia, abyś miał szerszą perspektywę i mógł łatwiej podejmować własne decyzje.

Życzę Ci zatem przyjemnej lektury i samych dobrych decyzji!